MONA - ÉLET AZ ÉTELALLERGIÁVAL - SEGÍTSÉG A TÁPLÁLKOZÁS ÚTVESZTŐJÉBEN

ételallergia, diéta, helyes táplálkozás, tanácsadás, receptek - ötletek a diéta betartásához

Lisztérzékenység és babavárás

 

lisztbaba.jpg

Ez a téma gondolom elég sok nőt, lelendő anyát érinti. Igazából nekem pár hete ötlött a fejembe, hogy ezt a témát kicsit kirészletezzem, hisz én is lisztérzékeny vagyok többek közt.

Nos, mi is van, ha egy nő aki lisztérzékeny babát szeretne, hogyan lehet a legjobban lecsökkenteni az esélyt arra, hogy minél kisebb legyen arra az esély, hogy a babánk is ételallergiás lesz.

A táplálkozás és a hozzátáplálás kapja itt a legeslegnagyobb szerepet.

Ami egyelőre teljesen tisztázott dolog, hogy a lisztérzékenység nem a kortól függ, bármikor kiderülhet valakiről, akár terhesség előtt, akár után  (mint nálam), de lényeg a lényeg, a diéta betartása a legfontosabb….

Ha valaki babát szeretne, akkor 100% osan teljes mértékben oda kell figyelni, hogy semmilyen káros adalékanyagos ételt ne egyen, sajnos annak bevitelével növelheti a babában a lisztérzékenység kialakulását, mert sajnos igen, sajnos a baba örökölni fogja a lisztérzékenységet.

DE!!!!! És itt jön a de! És a diéta fontossága, hisz mindenki védi a babáját, és nem szeretné, ha rögtön az elején így jönne a világra.

A lisztérzékenység ideje kitolható az újszülötteknél, sőt a megfelelő hozzátáplálással ez java részt ki is iktatható, persze ettől még a baba hordozza a hajlamot.

Csecsemőkorban a kicsik még tünetmentesek lehetnek, szervezetükben nem határérték közeli a lisztérzékenységre utaló transzgutamináz érték. A vizsgálatot két éves korban újra meg kell ismételni, ekkor már az esetek 15 % ban már kimutatható, de teljes biztosnak  kb. három éves kor körül mondható a vizsgálat vagy az után.

A szervezetben a glutént tartalmazó ételek elfogyasztása után autoimmun folyamatok indulnak el, a szervezet maga ellen fordul, és ez a felnőtteknél, gyerekeknél egyaránt így van.

A csecsemőkori lisztérzékenység kialakulása megelőzhető az anyatejes táplálással, illetve a későbbi hozzátáplálás menetének szigorú betartásával. Ez nem azt jelenti, hogy a baba esetlegesen nem lesz lisztérzékeny, hanem azt, hogy ez az állapot elnyújtható, később jelentkezik, és nem olyan erős tünetekkel, amit esetlegesen könnyebben is lehet kontrolálni.

A lisztérzékenységnek is több másféle tünetei is jelentkezhetnek fiatal korban, ezek a kísérő betegségek: fehérje, vitamin és nyomelem hiány, fogzománc gyengeség, pajzsmirigygyulladás, májproblémák, pubertás kor késése, idegrendszeri problémák.

Ami nagyon fontos, hogy ennél a betegségnél jelentkező hiánytüneteket pótolni kell.

Pótolni kell a vas, folsav, kálcium veszteséget. És nagyon fontos a folyamatos orvosi ellenőrzés.

Különösen figyelni kell a genetikailag hordozó gyerekeknél, nagyobb az esély a lisztérzékenység teljes kialakulására bizonyos betegségek pl. szalmonella, vagy herpesz létrejötténél.

Tehát a legfontosabb:

Minél hosszabb anyatejes táplálás, és a glutén bevezetésének elnyújtása!

lisztbaba2.jpg

És még egy mondat!!!! Ami úgy hiszem nagyon fontos! Ne féljetek, azért mert van ez a betegség, még nem indok, hogy ne vállaljatok babát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 17
Heti: 144
Havi: 695
Össz.: 152 261

Látogatottság növelés
Oldal: BABAVÁRÁS ÉS LISZTÉRZÉKENYSÉG
MONA - ÉLET AZ ÉTELALLERGIÁVAL - SEGÍTSÉG A TÁPLÁLKOZÁS ÚTVESZTŐJÉBEN - © 2008 - 2024 - monakiss.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »